Timur SOYOĞUZ

Timur SOYOĞUZ

Hakkında

15 Kasım 1987 İstanbul doğumlu, Trakya Universitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur.Ekibiyle ve ya yalnız sahne alarak müziğini devam ettirmektedir. Ayrıca Timur'un kendine ait şarkı sözleri ve besteleri de vardır. 2005 yılından bu yana profesyonel olarak performans sergilemektedir.İstanbul'da Caliente Garden Otel, Green Park Otel, Ağva Aqua Verde Otel, Kadıköy Sakman Konak, Caddebostan Kıraça, Cadde Nispet sahne aldığı mekanlardan bazılarıdır. 2008 yılında internet üzerinden yapılan Yedigün Yıldızları yarışmasında en çok oy alan ilk yirmi kişinin arasına girmiştir. Ve yarışmada Serdar Ortaç tarafından ilk ona taşınan isimler arasında yer almıştır. Aynı yıl içinde Profesyonel stüdyoda kaydettiği Mevsim Bahar şarkısı dinleyenler tarafından çok beğenilmiş ve şarkının asıl yorumcusu olan Nilüfer Örer'den teşekkür almıştır.Trakya Üniversitesi Endokrin Hastalıkları Kongresinde, ayrıca Lions Klüp başta olmak üzere bugüne kadar çeşitli kurumların özel etkinliklerinde sahne almıştır. 2011 yılında hayatının en büyük rengi olan Simay'ı ile hayatını birleştirmiş ve 2015 yılında kızları Aylin Şimal dünyaya gelmiştir.

25 May 2013

Tomurcuk Vakfı Destek Konseri


Genç Sanatçı’dan
Tomurcuk Vakfı Zihinsel Engelli Çocuklarına
Destek Konseri

“Bir Parça Müzik / a piece of music”


Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi katkıları ile genç sanatçı Timur Soyoğuz ve müzisyen arkadaşları; Türkçe Pop ve Klasik Türk Müziği repartuarından oluşan “Bir Parça Müzik / a piece of music” isimli konserlerini; Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen-2 salonunda gerçekleştirdiler. Sanatçı, 22 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 20:00’de gerçekleşen konserin bilet satışlarından elde edilen geliri, zihinsel engelli çocuklara destek veren TOMURCUK VAKFI’na  bağışladı.

Konserin ilk bölümü Sezen Aksu şarkılarından oluşan repertuarıyla müzik severler ile buluşan sanatçı, ikinci bölümde Türk Sanat Müziği'nin ölümsüz eserleriyle dinleyenleri mest etti. 

Tomurcuk Vakfı Perküsyon Grubu’da; sahne alarak, kendi repertuarını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Tüm müzikseverleri bu eğlenceli gecede, Tomurcuk Vakfı’na destek olmak üzere bir araya geldiler.
Teşekkürler...

Kanun:Yücel KOKŞA
Gitar:Emre DURMAZ
Keman:Umut ÜŞEN
Klavye:Paşahan KAYTAN
Perküsyon:Coşkun LEKESİZGÖZ
Davul:Mümtaz ÖZKÖK
Back Vokal:Gülden İrem KOLDAŞ