Timur SOYOĞUZ

Timur SOYOĞUZ

Hakkında

15 Kasım 1987 İstanbul doğumlu, Trakya Universitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur.Ekibiyle ve ya yalnız sahne alarak müziğini devam ettirmektedir. Ayrıca Timur'un kendine ait şarkı sözleri ve besteleri de vardır. 2005 yılından bu yana profesyonel olarak performans sergilemektedir.İstanbul'da Caliente Garden Otel, Green Park Otel, Ağva Aqua Verde Otel, Kadıköy Sakman Konak, Caddebostan Kıraça, Cadde Nispet sahne aldığı mekanlardan bazılarıdır. 2008 yılında internet üzerinden yapılan Yedigün Yıldızları yarışmasında en çok oy alan ilk yirmi kişinin arasına girmiştir. Ve yarışmada Serdar Ortaç tarafından ilk ona taşınan isimler arasında yer almıştır. Aynı yıl içinde Profesyonel stüdyoda kaydettiği Mevsim Bahar şarkısı dinleyenler tarafından çok beğenilmiş ve şarkının asıl yorumcusu olan Nilüfer Örer'den teşekkür almıştır.Trakya Üniversitesi Endokrin Hastalıkları Kongresinde, ayrıca Lions Klüp başta olmak üzere bugüne kadar çeşitli kurumların özel etkinliklerinde sahne almıştır. 2011 yılında hayatının en büyük rengi olan Simay'ı ile hayatını birleştirmiş ve 2015 yılında kızları Aylin Şimal dünyaya gelmiştir.

23 Kas 2013

"Sesler ve İzler" Konseri

"Sesler ve İzler"
Timur Soyoğuz

Sanatçı Timur Soyoğuz, 17 Kasım 2013 tarihinde Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği konserinde, Türk Pop Müziği ve Klasik Türk Müziği eserlerinden oluşan özel bir repertuar seslendirdi.

Sezen Aksu'nun unutulmaz şarkısı "Gülümse" ile konserine başlarken, Tomurcuk Vakfı Gençlerinden Cansel Yılmaz kendisine sahnede eşlik etti. 

 
Konuklar salona alınırken "Gülümse" kartpostalları dağıtılarak konserin konseptinin altı çizilmiş oldu.Salonda, müzisyen Hakan Aksu tarafından "Sesler ve İzler" konseri için Tomurcuk Vakfı adına özel olarak bestelenen "Tomurcuklar" adlı enstrümantel şarkı çalındı...Sanatçının babası Selçuk Soyoğuz akordeonuyla eşlik ederek.
konsere renk kattı.Tomurcuk Vakfı gençlerinden Özhan Kargı ile birlikte "Herşeyi Yak" parçasını seslendirdikten sonra Özhan'ın sevinci...Kanun : Ahmet GÜÇLÜER
Gitar : Tuna ERYILMAZ
Keman : Alper ASUTAY
Klarnet : Hüseyin PULANT
Klavye : Ahmet KAMBEROĞLU
Perküsyon : Murat KARADAMAR
Back Vocal : Ceren SARP KARA

Fotoğraflar
Emir AKSOY

Organizasyon & Basın İlişkileri
Günsu SARAÇOĞLU
Esra ŞENTUNA

Teşekkürler...


Konserin bilet satışından elde edilen gelirin tamamı Timur Soyoğuz tarafından 
TOMURCUK VAKFI'na bağışlandı...