Timur SOYOĞUZ

Timur SOYOĞUZ

Hakkında

15 Kasım 1987 İstanbul doğumlu, Trakya Universitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur.Ekibiyle ve ya yalnız sahne alarak müziğini devam ettirmektedir. Ayrıca Timur'un kendine ait şarkı sözleri ve besteleri de vardır. 2005 yılından bu yana profesyonel olarak performans sergilemektedir.İstanbul'da Caliente Garden Otel, Green Park Otel, Ağva Aqua Verde Otel, Kadıköy Sakman Konak, Caddebostan Kıraça, Cadde Nispet sahne aldığı mekanlardan bazılarıdır. 2008 yılında internet üzerinden yapılan Yedigün Yıldızları yarışmasında en çok oy alan ilk yirmi kişinin arasına girmiştir. Ve yarışmada Serdar Ortaç tarafından ilk ona taşınan isimler arasında yer almıştır. Aynı yıl içinde Profesyonel stüdyoda kaydettiği Mevsim Bahar şarkısı dinleyenler tarafından çok beğenilmiş ve şarkının asıl yorumcusu olan Nilüfer Örer'den teşekkür almıştır.Trakya Üniversitesi Endokrin Hastalıkları Kongresinde, ayrıca Lions Klüp başta olmak üzere bugüne kadar çeşitli kurumların özel etkinliklerinde sahne almıştır. 2011 yılında hayatının en büyük rengi olan Simay'ı ile hayatını birleştirmiş ve 2015 yılında kızları Aylin Şimal dünyaya gelmiştir.

7 Kas 2013

Sesler ve İzler


Genellikle Sosyal Sorumluluk projelerinde gördüğümüz sanatçı Timur Soyoğuz’dan yeni bir konser ile Tomurcuk Vakfı Gençleri’ne destek devam ediyor. Sanatçı, geçtiğimiz Mayısayında; “Bir Parça Müzik – a piece of Music” isimli konserini yine Tomurcuk Vakfı Down Sendromlu ve Zihinsel Engelli gençler yararına gerçekleştirmişti.

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi katkıları ile genç sanatçı Timur Soyoğuz ve orkestrası; Türkçe Pop ve Klasik Türk Müziği repartuarından oluşan Sesler ve İzler / a piece of music”isimli konserlerini; Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen-1 salonunda verecekler.

Sanatçı, 17 Kasım 2013 Pazar günü saat 20:00’de gerçekleşecek konserin bilet satışlarından elde edilecek geliri, zihinsel engelli çocuklara destek veren TOMURCUK VAKFI’na  bağışlayacaklar.

Konserde, Tomurcuk Vakfı Perküsyon Grubu’da; sahne alarak, kendi repertuarını müzikseverlerin beğenisine sunacak.

Tüm müzikseverleri bu eğlenceli gecede, Tomurcuk Vakfı’na destek olmaya davet ediyorlar.


Bilet Temini ve Ayrıntılı Bilgi için: 
www.mybilet.com

Adres:  T.C. Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi
   Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol (Gülsuyu Metro Durağı)
   Maltepe / İstanbul
Telefon: 0216. 589 36 00

Bilgi için:Günsu Saraçoğlu / Tomurcuk Vakfı Sanat Danışmanı